Biodiversiteit als kans!
Tijdens een goed bezochte Kenniscafé biodiversiteit op dinsdag 1 april lieten telers zich bijpraten over hoe biodiversiteit een kans kan zijn voor het bedrijf. Met voorbeelden uit de praktijk van Marc Rost van HilverdaFlorist BV en Wim Bekink van Royal FloraHolland en praktische handvatten van Ivan Mettrop van Waternet, Klaas-Hemke van Meekeren van Biodivers en Stefan Verbunt van Griffioen Wassenaar BV.
Volgens Eveline Stilma van Greenport Aalsmeer waren veel telers enthousiast over de mogelijkheden. 'Een aantal heeft aangegeven dat ze erover gaan nadenken hoe ze biodiversiteit kunnen toepassen op het eigen bedrijf. Ze weten nu beter wat ze kunnen doen en bij wie ze moeten zijn.'
Heb je het Kenniscafe gemist? Bekijk hieronder de presentaties van de sprekers:
Dave Vlaming - Greenport Aalsmeer - algemene introductie van Greenport Aalsmeer
Wim Bekink – Royal FloraHolland – een voorbeeld uit de praktijk
Ivan Mettrop – Waternet - wat kan het Waternet voor kwekers betekenen?
Klaas Hemke van Meekeren – Biodivers - wat kan Biodivers voor kwekers betekenen?
Stefan Verbunt – Griffioen Wassenaar - wat kan Griffioen Wassenaar voor kwekers betekenen?
Handboek Biodiversiteit
Wil je ook met biodiversiteit aan de slag? Er is een praktisch handboek opgesteld waarin de verschillende vormen van biodiversiteit worden toegelicht. Per type biodiversiteit wordt een praktijkvoorbeeld gegeven, de functie voor biodiversiteit uitgelegd en informatie verstrekt over aanleg en beheer. Per type biodiversiteit is er een soortenlijst opgenomen -> download het Handboek Biodiversiteit.
Je kunt ook altijd even contact opnemen met Eveline Stilma van Greenport Aalsmeer. Zij komt graag even langs om je bij te praten over de mogelijkheden!