Subsidie-regelingen voor ondernemers
Afgelopen paar weken is er een aantal specifieke nieuwsberichten verschenen waarin de verschillende subsidie-openstellingen zijn aangekondigd. Ze hebben betrekking op de verschillende programma’s waar Greenport Aalsmeer zich mee bezig houdt en waar ondernemers binnen de Greenport mee te maken hebben. Het gaat om de volgende subsidies:
PPS-oproep innovatie-impuls Agri & Food
De PPS-oproep 'Innovatie-impuls Agri & Food' 2026, geopend door TKI Agri & Food, stelt €2,5 miljoen beschikbaar voor publiek-private samenwerkingsprojecten (PPS) gericht op technologische/ systeemdoorbraken. Verplichte vooraanmelding kan tot 1 maart 2026, definitieve indiening tot 15 april 2026.GLB Samenwerking integrale gebiedsontwikkeling Noord-Holland
Via deze regeling worden agrariërs en andere gebiedspartners uitgenodigd en gefaciliteerd om met elkaar een integraal gebiedsplan uit te voeren, ter versterking van de doelen op het gebied van klimaat, water en biodiversiteit. Aanvragen kan in de periode van 24 februari 2026 t/m 3 juni 2026.DEI+ subsidie (Demonstratie Energie- en Klimaatinnovatie)
Deze regeling richt zich op pilot- en demonstratieprojecten voor het testen of voor het eerst implementeren van innovatieve energie- en klimaatoplossingen die bijdragen aan energiebesparing en CO₂-reductie. De regeling is open van 27 januari 2026 t/m 30 juli 2026.Vestigingssteun jonge land- en tuinbouwers
De subsidie Vestigingssteun is van 2 maart tot en met 1 mei 2026 beschikbaar voor tuinders jonger dan 40 jaar die een bedrijf geheel of gedeeltelijk hebben overgenomen of een nieuw bedrijf zijn gestart. Dit moet hebben plaatsgevonden na 1 januari 2023. Het betreft een eenmalige subsidie van € 80.000.MEI-subsidie
Naar verwachting gaat van 7 april t/m 7 mei de MEI-subsidie weer open. Subsidie is beschikbaar voor innovatieve kas- of energiesystemen die de CO₂-uitstoot verminderen.Energie-efficiëntie Glastuinbouw (EG)
De verwachting is dat de EG-subsidie dit jaar op zijn vroegst in april open gaat. Onder deze regeling vallen LED-belichting, verneveling, warmteleidingen/-aansluitingen, tweede en derde energieschermen en - naar verwachting - ook kaswarmte-terugwinning door ontvochtiging en luchtbehandeling met behulp van een warmtepomp, al dan niet in combinatie met warmte-koudeopslag.MIT R&D-samenwerkingsprojecten
Deze subsidieregeling richt zich op het ontwikkelen of vernieuwen van productieprocessen of diensten door samenwerking van ten minste twee mkb-bedrijven. De regeling is geopend van 10 juni t/m 16 september 2026. Het beschikbare budget verschilt per provincie.
Flynth heeft deze regelingen voor Greenport Aasmeer op een rijtje gezet. Lees hier een beknopte samenvatting van deze subsidieregelingen.